עדכון נוהל קבלת היתר העסקה - עו"ד שקמה אהרון דוד - משרד עורכי דין. הגירה | עבודה | מסחרי - אזרחי | מקרקעין | הוצאה לפועל

עדכון נוהל קבלת היתר העסקה

רשות האוכלוסין וההגירה פרסמה ביום 29/9/2021 עדכון לנוהל העסקת מומחים זרים בישראל לתקופה קצרה של עד 45 ימים, במטרה להקל על ההליכים בקבלת היתר העסקה של מומחים זרים ממדינות פטורות מאשרה.

בכל שנה מוגשות בישראל אלפי בקשות להיתרי עבודה עבור מומחים זרים הנדרשים להגיע אל ישראל לצורך ביצוע משימה זמנית הדורשת מומחיות, כגון התקנת מכונות או תיקון תקלות.

הליך הוצאת היתר העסקה לתקופה של 45 ימים הינו הליך מזורז המאפשר למומחים זרים אזרחי מדינות הפטורות מאשרה, לעבוד בישראל עד 45 ימים בשנה קלנדרית.

בסוף חודש ספטמבר 2021 אישרה שרת משרד הפנים את הרחבת הנוהל לתקופה של עד 90 ימים בשנה.

אישור זה מהווה פיתרון למעסיקים הזקוקים למומחים זרים בדחיפות ובהקדם האפשרי לתקופה מעל 45 ימים בשנה. בנוסף, אישור זה מקצר את זמני הטיפול בבקשות ומייעל את ההליך.

משרדנו עומד לרשותכם בכל שאלה הנובעת מהאמור לעיל, ובכלל.

עו"ד שקמה אהרון דוד

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי לחברות בינלאומיות וללקוחות פרטיים דיני העבודה וההגירה, לרבות ייעוץ וליווי עסקאות בינלאומיות ועסקאות מיזוג ורכישה, אשרות עבודה לעובדים זרים, הסדרת מעמד חוקי בישראל של יחידים ובני זוג זרים של אזרחים ישראליים, עולים חדשים, וכל הקשור לענייני מעמד אישי בתחום ההגירה.

קטגוריות

שווה קריאה

דילוג לתוכן