הגשת בקשה מקוונת להסדרת מעמד של בני זוג זרים בישראל - עו"ד שקמה אהרון דוד - משרד עורכי דין. הגירה | עבודה | מסחרי - אזרחי | מקרקעין | הוצאה לפועל

הגשת בקשה מקוונת להסדרת מעמד של בני זוג זרים בישראל

השירות מאפשר לאזרחים ישראלים או תושבי קבע, המקיימים קשר זוגי עם בן זוג זר, להגיש בקשה אונליין לקבלת מעמד בישראל במסגרת הליך מדורג, על מנת שיוכלו להקים תא משפחתי כן, אמיתי, בלעדי וייחודי בישראל .
בקשה מקוונת להסדרת מעמד בני זוג בישראל

בעקבות מגמת המעבר של משרדי הממשלה למתן שירותים באופן דיגיטלי, החל מחודש יולי 2021 ניתן להגיש בקשות להסדרת מעמד בני זוג באופן מקוון.

מדובר במהפכה של ממש, שכן כאמור עד כה היה צורך להגיע לאחת מלשכות האוכלוסין לצורך מסירת הבקשה, ושינוי משמעותי זה צפוי להקל באופן משמעותי על ציבור גדול של זוגות ומשפחות המורכבות מאזרחים או תושבים ישראלים ובני זוג זרים.

בני זוג המעוניינים לחיות יחד בישראל מחוייבים להסדיר את מעמדם בישראל מול רשות האוכלוסין וההגירה, והליך הסדרת המעמד עצמו נמשך על פני שנים רבות והוא מורכב ממספר שלבים.

האפשרות להגיש בקשה מקוונת להסדרת מעמד בני זוג בישראל פתוחה כעת עבור אזרחים ישראלים או תושבי קבע המקיימים קשר נישואים או יחסי ידועים בציבור עם בני זוג זרים (לרבות פלסטינים, במסגרת הליכים לאיחוד משפחות).

הבקשה עצמה מוגשת כיום באמצעות טופס מקוון, ואליה חובה לצרף צילומי טפסים ומסמכים שונים, כגון ראיות לכנות הקשר, בין היתר, תמונות משותפות, חוזה שכירות, חשבונות משותפים, מכתבים והמלצות בנוגע להיכרות בני הזוג מטעם בני משפחה וחברים (לצד הוספת צילום תעודת זהות של כל אחד מהממליצים ומתן פרטי התקשרות עמם).

חשוב לוודא כי הבקשה מוגשת בהתאם לנוהל וכוללת את כל המסמכים אשר נדרש לצרף לה, בהתאם לנסיבות המקרה.

אני עומדת לרשותכם בכל שאלה הנובעת מהאמור לעיל, ובכלל.

עו"ד שקמה אהרון דוד

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי לחברות בינלאומיות וללקוחות פרטיים דיני העבודה וההגירה, לרבות ייעוץ וליווי עסקאות בינלאומיות ועסקאות מיזוג ורכישה, אשרות עבודה לעובדים זרים, הסדרת מעמד חוקי בישראל של יחידים ובני זוג זרים של אזרחים ישראליים, עולים חדשים, וכל הקשור לענייני מעמד אישי בתחום ההגירה.

קטגוריות

שווה קריאה

דילוג לתוכן